Amerika Oturma İzni Migrathon Göçmenlik Bürosu

Amerika EB-5 Yatırımcı Vizesi

Amerika Oturma İzni, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmak için iş fırsatları yaratmak ve aynı zamanda sermaye yatırımı yapmak gibi yolları takip edebilirsiniz.

Amerika Oturma İzni, Amerika Birleşik Devletleri’nde Kongre tarafından 1990 yılında oluşturulan EB-5 Yatırımcı Vizesi Programı, istihdam yaratarak ve sermaye yatırımı yaparak yasal daimi ikamet başvurusunda bulunma (ve Yeşil Kart almayı) mümkün kılar.

1990

ABD Oturma İzni EB-5 yatırımcısının başladığı yıl

$800,000

Yatırım Tutarı

30-36

Ay Süren İşlem Süresi

ABD Oturma İzni EB-5 Yatırımcı Vizesinin Faydaları

Elverişli Vergi Rejimlerine Sahip Devletlerde İkamet Edin

Alaska, Florida, Nevada, New Hampshire, Güney Dakota, Tennessee, Teksas, Washington ve Wyoming dahil olmak üzere eyalet düzeyinde gelir vergisi olmayan eyaletlerde ikamet etmekte özgür olacaksınız.

ABD Vatandaşlığına Giden Yolunuzu Düzleştirin

ABD’de beş yıl kalıcı olarak ikamet ettikten sonra, tam ABD Oturma İzni için başvurabilirsiniz.

Muhteşem Tıbbi ve Eğitim Olanaklarından Yararlanın

ABD, en gelişmiş tıp kurumlarının yanı sıra çok sayıda özel okula ve dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Küresel uzmanlarımızdan biriyle konuşun ve yolculuğunuza bugün başlayın

Program Gereklilikleri

ABD Oturma İzni EB-5 Göçmen Yatırımcı Programına katılmak için aşağıdaki yatırım seçeneklerinden birini yerine getirmeniz ve diğer gereklilikleri karşılamanız gerekmektedir

SEÇENEK 1. YENİ BİR İŞLETME OLUŞTURUN

İşletmeye en az 1.050.000 ABD Doları yatırım yapılması, ancak bu tutarın belirlenmiş bir Hedefli İstihdam Alanına yatırım yapılması halinde 800.000 ABD Dolarına düşürülmesi En az 10 tam zamanlı istihdam pozisyonu yaratılması İşletme, ABD pazarlarına mal veya hizmet sağlayarak ABD ekonomisine fayda sağlamalıdır Ayrıca işletmenin günlük yönetimine de dahil olmalısınız

SEÇENEK 2. BİR BÖLGESEL MERKEZE PASİF YATIRIM YAPIN

ABD Oturma İzni EB-5 Bölgesel Merkezi, ABD’de ekonomik büyümeyi teşvik etmekle görevli kamu veya özel bir ekonomik birimdir. Birinci seçenekte olduğu gibi bu seçenek de 800.000 USD’den başlamaktadır. 700’den fazla Bölgesel Merkez bulunmasına rağmen, birçoğunun aktif projeleri yoktur ve yeni yönetmeliklere uygun değildir; bu nedenle doğru olanı seçmek önemlidir. RIF Trust size burada yardımcı olabilir. Müşterilerimizin %90’ı bu seçeneği tercih etmektedir.

DİĞER GEREKLİLİKLER VE AVANTAJLAR

ABD Oturma İzni EB-5 Göçmen Yatırımcı Programı başvuru sahibi olarak şunları yapmalısınız, ABD vatandaşlığına hak kazanmak için ülkede beş yıl yasal olarak ikamet etmeleri gerekmektedir. Dünyanın en büyük ekonomisi, iş odaklı insanlar ve yatırımcılar için mükemmel bir üs. Yatırımın nerede yapıldığına bağlı olmaksızın ABD’nin herhangi bir yerinde yaşayabilir, çalışabilir, okuyabilir ve hatta emekli olabilirsiniz. Çocuklarınızın ABD eğitim sistemine erişimi var. Buna ek olarak, fon kaynağı bir ebeveynden gelen hediye gibi bir hediye de olabilir.

Kimler ABD Oturma İzni Alabilir?

Yatırımcı

  • İlk olarak, 18 yaşından büyük
  • Ayrıca, pasaport gibi devlet tarafından verilmiş geçerli bir kimlikle
  • Sonra, bulaşıcı hastalığı olmayan sağlıklı olun
  • Ayrıca, yatırım yapmak için en az 800.000 $ sermayeye sahip olmak
  • Son olarak, fonlarınızı yasal yollardan temin ettiğinizi kanıtlayın

  • İlk olarak, 18 yaşından büyük
  • İkinci olarak, pasaport gibi geçerli bir ulusal kimlik ile
  • Son olarak, temiz bir sağlık raporuna sahip olun

21 Yaş Altı Çocuklar

  • Hala evlenmemiş

Migrathon Yatırımla Vatandaşlık ve Oturma İzni Programları

Hayalinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşmak için doğru yerdesiniz. Sunduğumuz yatırımla vatandaşlık ve oturma izni programları, dünya genelinde farklı ülkelerde ikinci bir vatandaşlık veya ikamet elde etmenizi sağlar.