Anguilla Oturma İzni Migrathon Göçmenlik Bürosu

Yatırımla Anguilla Oturma İzni

Anguilla, lüks yaşamın finansal özgürlükle buluştuğu bir noktadır. Bu nedenle, rahat bir Karayip atmosferinde avantajlı vergi düzenlemelerinin tadını çıkarmaya hazırlanın.

Anguilla Residency, Karayipler’in en lüks ve dahası özel adalarından birine açılan bir kapıdır. Pitoresk beyaz kumlu plajlar davetkâr turkuaz sulara dökülür.

Ancak başarılı insanları bu adanın kıyılarına çeken sadece pastoral coğrafya değil. Anguilla ayrıca doğrudan vergilendirme olmaksızın dünyanın en cazip vergi rejimlerinden birini işletmektedir.

20

Keşfedi̇lecek Karayi̇p Adaları

$150,000

Yatırım Tutarı

2-3

Ay Süren İşlem Süresi

Anguilla Oturma İzni Programının Faydaları

Anguilla Oturma İzni ve Elverişli Bir Vergi Rejimine Erişim

Anguilla’da ikamet edenler doğrudan vergi ödememektedir. Örneğin, sıfır gelir vergisi veya sermaye kazancı vergisinden sorumlu olacaksınız. Ayrıca, veraset vergisi veya kurumlar vergisi ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Varlıklarınızı Koruyun

Ada, şirket yönetimi, yatırım fonları, emlak planlaması ve daha birçok alanda uzmanlaşmış, dünyanın en ünlü danışmanlık firmalarının birçoğu için bir üs konumundadır.

En İyi Hayatınızı Yaşayın

Anguilla Oturma İzni, A sınıfı yıldızların favori uğrak yeridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Tropikal iklimi, doğudan esen serin ticaret rüzgarlarıyla yumuşatılırken, rakipsiz beyaz kumlu plajları olağanüstüdür.

Anguilla Oturma İzni Faydaları

Anguilla Oturma İzni Programı, yatırımcılara ve zengin bireylere Anguilla’da ikamet etme ve iş yapma fırsatı sunarak adaya ekonomik ve sosyal katkıda bulunmalarını teşvik eder. Bu program, yatırımcılara vergi avantajları ve seyahat kolaylıkları gibi çeşitli avantajlar sağlar.

Küresel uzmanlarımızdan biriyle konuşun ve yolculuğunuza bugün başlayın

Program Gereklilikleri

Anguilla Oturma İzni programına hak kazanmak için aşağıdaki yatırım seçeneklerinden birini yerine getirmeniz ve diğer gereklilikleri karşılamanız gerekir

SEÇENEK 1. SERMAYE GELİŞTİRME FONUNA (CDF) KATKIDA BULUNUN

Sermaye Geliştirme Fonu’na 150.000 dolar bağış yapmanız gerekmektedir. Bu fon öncelikle kamu sektörü projelerini finanse etmektedir, bu projeler Anguilla ekonomisinin büyümesine, gelişmesine ve çeşitlenmesine yardımcı olmaktadır.

Ayrıca, başvurunuzda belirttiğiniz her bir bakmakla yükümlü olduğunuz kişi için ekstra 50.000 dolar ödemeniz gerekmektedir. Başvuru işlem ücreti olarak, en fazla dört kişilik bir aile için başvuru başına 3.000 dolar alınmaktadır. Ayrıca, bu sayının üzerindeki her bir başvuru sahibi için 500 dolar ödemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte, durum tespiti ücretleri yetişkin başına 7.500 doları bulmaktadır.

SEÇENEK 2. ONAYLI BİR MÜLK SATIN ALIN VEYA İNŞA EDİN

Anguilla Oturma İzni, dört kişilik bir ailenin hak kazanabilmesi için, başvuru sırasında mülkün en az 750.000 ABD Doları değerinde olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, fazladan bakmakla yükümlü olunan her kişi için 100.000 ABD Doları tutarında ek yatırım yapılması gerekmektedir. Bu gayrimenkulu beş yıl veya daha uzun süre elinizde tutmanız gerekmektedir.

Anguilla Oturma İzni başvuru işlem ücretleri, dört kişilik bir aile için başvuru başına 3.000 ABD Doları tutarındadır. Bu sayının üzerindeki her başvuru için 500 ABD Doları ücret alınmaktadır. Ayrıca yetişkinler için de 7.500 ABD Doları tutarında durum tespiti ücreti ödenmektedir.

SEÇENEK 3. ANGUİLLA’DA VERGİ İKAMETGAHINIZI OLUŞTURUN

Bu seçenek için, Anguilla’nın İç Gelir Departmanına en az beş yıl üst üste yıllık 75.000 ABD Doları tutarında toplu vergi ödemesi yapmanız gerekmektedir. Dört kişilik bir ailenin hak kazanabilmesi için, mülkün başvuru sırasında en az 400.000 ABD Doları değerinde olması gerekmektedir. Ayrıca yıllık toplu vergi ödemelerini yapabilecek durumda olduğunuzu da göstermelisiniz.

Buna ek olarak, her yetişkin için 7.500 ABD Doları tutarında bir durum tespit ücreti alınmaktadır. Sonraki işlem ücreti, en fazla dört kişilik bir aile için 3.000 ABD Dolarıdır. Ayrıca, fazladan her başvuru sahibi 500 ABD doları ödemektedir.

Asıl başvuru sahibi olarak, en az beş yıl boyunca yıllık toplu vergi ödemeyi kabul etmeniz ve yılda en az 45 gününüzü adada geçirmeyi taahhüt etmeniz gerekmektedir. Ayrıca, başka bir ülkede takvim yılı başına 183’ten daha az harcama yaptığınızı ve hayati ilgi merkezinizin Anguilla’da olduğunu belirten yazılı bir beyanda bulunmalısınız.

ANGUİLLA OTURMA İZNİ, DİĞER GEREKLİLİKLER VE AVANTAJLAR

Yatırımla Anguilla Oturma İzni Programı’na başvuru sahibi olarak, öncelikle potansiyel bir ulusal güvenlik riski oluşturmamanız ve itibar riski taşımamanız gerekmektedir.

Cezai soruşturma altında olmanız da başvurunuzun onaylanmasını engelleyecektir. Ayrıca temiz bir sağlık raporu da sunmanız gerekmektedir.

Kimler Anguilla Oturma İzni Alabilir?

Yatırımcı

  • İlk olarak, 18 yaşından büyük
  • İkinci olarak, temiz sabıka kaydı
  • Üçüncü olarak, başka bir yargı alanında vergi mükellefi olamaz

  • İlk olarak, 18 yaş üstü
  • İkincisi, temiz sabıka kaydı

18 Yaş Altı Çocuklar

  • Aile evinde yaşamak

Migrathon Yatırımla Vatandaşlık ve Oturma İzni Programları

Hayalinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşmak için doğru yerdesiniz. Sunduğumuz yatırımla vatandaşlık ve oturma izni programları, dünya genelinde farklı ülkelerde ikinci bir vatandaşlık veya ikamet elde etmenizi sağlar.

error: Content is protected !!