Migrathon Göçmenlik Bürosu

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı, 153 farklı ülkeye vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır. Detaylı bilgi almak ve bu fırsatlardan yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı, tropik bir cennet arayışında olan bilgili girişimciler arasında giderek daha popüler hale gelmektedir.

Antigua adası genellikle 365 Plaj Ülkesi olarak anılmakta ve aynı zamanda derin su limanı English Harbour ile tanınmaktadır. Bu Leeward Adaları, uygun vergi planları arayan yatırımcılar için de çekici bir ortam sunmaktadır.

153

Vizesiz Ülkeler

$100,000

Yatırım Tutarı

5-7

Ay Süren İşlem Süresi

Antigua ve Barbuda’nın Faydaları

Antigua ve Barbuda’da Minimum İkamet Süresiyle Keyfini Çıkarın

Antigua ve Barbuda Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı, başvuru sahiplerinden beş yıl içinde beş gün boyunca ülkede bulunma şartı arar.

Aile Üyelerini Dahil Edin

Siz, eşiniz, çocuklarınız, ebeveynleriniz ve büyükanne ile büyükbabalarınız için, pasaportların yanı sıra tam vatandaşlık haklarını alacaksınız.

Verimli İşleme Deneyimini Yaşayın

Antigua ve Barbuda Programı için tipik işlem süresi genellikle beş ila yedi ay arasında değişmektedir.

Küresel Hareketliliğin Tadını Çıkarın

Antigua ve Barbuda vatandaşları, dünya genelinde 153 vizesiz ülkeye erişim imkanı bulmaktadır. Bu ülkeler arasında birçok popüler turistik destinasyon da bulunmaktadır.

Güvenli Bir Ülkeye Yatırım Yapın

Antigua ve Barbuda, Birleşmiş Milletler, İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri, Doğu Karayip Devletleri Örgütü, Amerikan Devletleri Örgütü üyesidir ve aynı zamanda Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesidir.

Küresel uzmanlarımızdan biriyle konuşun ve yolculuğunuza bugün başlayın

Program Gereklilikleri

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı’na başvurmak isteyenlerin, başvuru sahiplerinin diğer gerekliliklerini yerine getirmelerinin yanı sıra aşağıdaki yatırım seçeneklerinden birini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

SEÇENEK 1. BAĞIŞ YAPIN

İlk yatırım seçeneği, Ulusal Kalkınma Fonu’na (NDF) 100.000 $ tutarında bir bağış içermektedir. Ayrıca, dört kişilik bir aile için 30.000 $ işlem ücreti ve her bir kişi için 15.000 $ olan bakım ücreti alınmaktadır.

Bu ücretlere ek olarak, durum tespiti ücretleri de uygulanmaktadır: Birincil başvuru sahibi için 7.500 $, eş için 7.500 $, 12-17 yaş arası bakımı üstlenilen kişi başına 2.000 $ ve 18 yaş ve üzeri bakımı üstlenilen kişi başına 4.000 $.

SEÇENEK 2. BİR MÜLK SATIN ALIN

Alternatif olarak, Antigua ve Barbuda Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı kapsamında, onaylı geliştirme projelerine yatırım yapabilir veya gayrimenkul satın alabilirsiniz. Bu durumda, en az beş yıl boyunca elde tutulması gereken 200.000 $ değerinde gayrimenkul veya bir proje hissesi satın almanız gerekmektedir.

Bu yatırım seçeneğiyle ilgili olarak, dört kişilik bir aile için 30.000 $ işlem ücreti ve bakmakla yükümlü olduğunuz her bir kişi için 15.000 $ ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca, siz ve eşiniz için 7.500 $, 12-17 yaş arası bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 2.000 $ ve 18 yaş ve üzeri bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 4.000 $ durum tespiti ücreti de bulunmaktadır.

SEÇENEK 3. BİR İŞLETMEYE YATIRIM YAPIN

Üçüncü seçenek, onaylı bir işletmeye tek başına yatırımcı olarak en az 1.500.000 $ tutarında doğrudan yatırım yapmaktır. Alternatif olarak, en az 5.000.000 $ değerinde uygun bir işletmede ortak bir yatırıma katılabilirsiniz.

Her iki durumda da, dört kişilik bir aile için 30.000 ABD doları işlem ücretine ek olarak, bakmakla yükümlü olduğunuz her bir kişi için 15.000 ABD doları ücret ödemekle yükümlü olacaksınız. Ayrıca, siz ve eşiniz için her biri 7.500 $ olan durum tespiti ücretleri ile 12-17 yaş arası bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 2.000 $ ve 18 yaş ve üzeri bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 4.000 $ tutarında durum tespiti ücreti bulunmaktadır.

SEÇENEK 4. UNİVERSİTY OF THE WEST INDİES (UWI) FONUNA KATKIDA BULUNUN

Altı kişiye kadar olan bir aile için 150.000 $ katkı payı ve her ek bağımlı için ek olarak 15.000 $ işlem ücreti, herkes için vatandaşlığı garanti eder. Ayrıca, bir aile üyesi yıllık olarak sadece eğitim bursundan faydalanma hakkına sahip olur.

Bu program kapsamında, siz ve eşiniz için 7.500 $, 12-17 yaş arası bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 2.000 $ ve 18 yaş ve üzeri bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 4.000 $ durum tespiti ücreti ödemeniz gerekir.

Kimler Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Alabilir?

Yatırımcı

 • Öncelikle 18 yaşından büyük olmak
 • Sonra, temiz bir sabıka kaydınız olsun
 • Ayrıca, bir sağlık değerlendirmesinden geçin

 • İlk olarak, en az 18 yaşında olmak
 • Ayrıca, sabıka kaydı olmayan
 • Ayrıca, bir sağlık değerlendirmesi yapın

Çocuklar ve 30 Yaş Altı Üvey Çocuklar

 • Finansal açıdan tamamen yatırımcıya bağımlı

Zihinsel ve Fiziksel Dezavantajlı Çocuklar ve Her Yaştaki Üvey Çocuklar

 • Finansal açıdan tamamen yatırımcıya bağımlı

Ebeveynler, Büyükanne ve Büyükbabalar, Kayınvalide ve Büyükbabalar

 • İlk olarak, 55 yaş üstü
 • Ayrıca, mali açıdan tamamen yatırımcıya bağımlı

Kardeşler, Kayınbiraderler ve Kayınbiraderler

 • Bekar

Gelecekteki Eş

 • Ya yatırımcının
 • Ya da bakmakla yükümlü olunan bir çocuğun

Migrathon Vatandaşlık Yoluyla İkamet ve Yatırım Programları

Hayalinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşmak için doğru yerdesiniz. Sunduğumuz vatandaşlık yoluyla ikamet ve yatırım programları, dünya genelinde farklı ülkelerde ikinci bir vatandaşlık veya ikamet hakkı elde etmenizi sağlar.

error: Content is protected !!