Migrathon Göçmenlik Bürosu

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı, 153 farklı ülkeye vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır. Detaylı bilgi almak ve bu fırsatlardan yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı, tropik bir cennet arayışında olan bilinçli girişimciler arasında giderek daha popüler hale gelmektedir.

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı, yabancı bireylere ülkede yatırım yaparak vatandaşlık ve ikinci bir pasaport alma fırsatı veriyor. İşlem süresi hızlı olup ve Antigua vatandaşları pasaportlarını aldıktan sonra İngiltere, Schengen bölgesi ve Hong Kong da dahil olmak üzere 150’den fazla ülke ve bölgeye vizesiz seyahat edebilirler.

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı (CIP) 2014 yılında Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Yasasının bir parçası olarak yasalaşmıştır. CIP, bir kişinin ülkeye önemli bir ekonomik katkıda bulunmasını gerektirmektedir. Bunun karşılığında başvuru sahiplerine ve ailelerine vatandaşlık verilmektedir.

153

Vizesiz Ülkeler

$100,000

Yatırım Tutarı

4-6

Ay Süren İşlem Süresi

Antigua ve Barbuda Vatandaşlığının Faydaları

Antigua ve Barbuda’da Minimum İkamet Süresiyle Keyfini Çıkarın

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı, başvuru sahiplerinden beş yıl içinde beş gün boyunca ülkede bulunma şartı arar.

Aile Üyelerini Dahil Edin

Aşağıdaki listede yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı başvurunuza dahil edilebilecek bakmakla yükümlü olunan kişi kategorileri yer almaktadır:

 • Başvuru sahibinin mevcut eşi.
 • Başvuru sahibinin veya eşinin 30 yaşında veya altında olan ve mali olarak ana başvuru sahibine bağımlı olan bir çocuğu.
 • Başvuru sahibinin veya eşinin 18 yaşında veya daha büyük olan ve ana başvuru sahibiyle birlikte yaşayan ve ana başvuru sahibi tarafından tamamen desteklenen fiziksel veya zihinsel engelli bir çocuğu.
 • Başvuru sahibinin veya eşinin 55 yaşında veya daha büyük olan ve ana başvuru sahibine mali olarak bağımlı olan bir ebeveyni veya büyük ebeveyni.
 • Başvuru sahibinin veya eşinin evlenmemiş bir kardeşi.
 • Başvuru sahibinin müstakbel eşi. Başvuru sırasında 50.000 $ ücret ödenecektir.
 • Çocuğun mali açıdan başvuru sahibine bağımlı olduğu durumlarda, bakmakla yükümlü olunan çocukların müstakbel eşi.
 • Bakmakla yükümlü olunan bir çocuğun gelecekteki çocuğu. Beş yaşından küçük çocuklar için 10.000$ ve 6-17 yaş arası çocuklar için 20.000$ ücret alınacaktır.

Kısa İşlem Süresi ile Pasaportunuz Alın

Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı için tipik işlem süresi genellikle dört ila altı ay arasında değişmektedir.

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı Avantajları

 • Pasaportlar 4-6 ay gibi kısa bir sürede verilir.
 • Her 5 yılda sadece 5 gün sınırlı ikamet şartı vardır.
 • Yatırımcıya, eşine, bakmakla yükümlü olunan 30 yaş altı çocuklar, bakmakla yükümlü olunan ebeveynler ile 55 yaş üstü ve evli olmayan kardeşlere vatandaşlık imkanı vardır.
 • Antigua & Barbuda çifte vatandaşlığa izin vermektedir.
 • Dil, mülakat ve eğitim gibi şartları yoktur.
 • Dünya’da düşük yatırım ihtiyacı ve minimum işlem süresi sebebiyle en iyi yatırım programlarından birisidir.
 • Karayip Topluluğu’nun (CARICOM) herhangi bir yerinde sınırsız yaşama, çalışma, seyahat etme ve eğitim görme hakkı verir.
 • İngiltere, Schengen bölgesi ve Hong Kong dahil 150’den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanı sağlar.
 • Antigua ve Barbuda vatandaşları dünyanın diğer ülkelerinde elde ettikleri gelirden vergi vermez.

Güvenli Bir Ülkeye Yatırım Yapın

Antigua ve Barbuda, Birleşmiş Milletler, İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri, Doğu Karayip Devletleri Örgütü, Amerikan Devletleri Örgütü üyesidir ve aynı zamanda Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesidir.

Program Gereklilikleri

Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı’na başvurmak isteyenlerin, başvuru sahiplerinin diğer gerekliliklerini yerine getirmelerinin yanı sıra aşağıdaki yatırım seçeneklerinden birini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

SEÇENEK 1. BAĞIŞ YAPIN

İlk yatırım seçeneği, Ulusal Kalkınma Fonu’na (NDF) 100.000 Dolar tutarında bir bağış içermektedir. Ayrıca, dört kişilik bir aile için 30.000 Dolar işlem ücreti ve her bir kişi için 15.000 Dolar olan bakım ücreti alınmaktadır.

Bu ücretlere ek olarak, durum tespiti ücretleri de uygulanmaktadır: Birincil başvuru sahibi için 7.500 Dolar, eş için 7.500 Dolar, 12-17 yaş arası bakımı üstlenilen kişi başına 2.000 Dolar ve 18 yaş ve üzeri bakımı üstlenilen kişi başına 4.000 Dolar.

SEÇENEK 2. BİR MÜLK SATIN ALIN

Alternatif olarak, Antigua ve Barbuda Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı kapsamında, onaylı geliştirme projelerine yatırım yapabilir veya gayrimenkul satın alabilirsiniz. Bu durumda, en az beş yıl boyunca elde tutulması gereken 200.000 Dolar değerinde gayrimenkul veya bir proje hissesi satın almanız gerekmektedir.

Bu yatırım seçeneğiyle ilgili olarak, dört kişilik bir aile için 30.000 Dolar işlem ücreti ve bakmakla yükümlü olduğunuz her bir kişi için 15.000 Dolar ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca, siz ve eşiniz için 7.500 Dolar, 12-17 yaş arası bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 2.000 Dolar ve 18 yaş ve üzeri bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 4.000 Dolar durum tespiti ücreti de bulunmaktadır.

SEÇENEK 3. BİR İŞLETMEYE YATIRIM YAPIN

Üçüncü seçenek, onaylı bir işletmeye tek başına yatırımcı olarak en az 1.500.000 Dolar tutarında doğrudan yatırım yapmaktır. Alternatif olarak, en az 5.000.000 Dolar değerinde uygun bir işletmede ortak bir yatırıma katılabilirsiniz.

Her iki durumda da, dört kişilik bir aile için 30.000 Dolar işlem ücretine ek olarak, bakmakla yükümlü olduğunuz her bir kişi için 15.000 Dolar ücret ödemekle yükümlü olacaksınız. Ayrıca, siz ve eşiniz için her biri 7.500 Dolar olan durum tespiti ücretleri ile 12-17 yaş arası bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 2.000 Dolar ve 18 yaş ve üzeri bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 4.000 Dolar tutarında durum tespiti ücreti bulunmaktadır.

SEÇENEK 4. UNİVERSİTY OF THE WEST INDİES (UWI) FONUNA KATKIDA BULUNUN

Altı kişiye kadar olan bir aile için 150.000 Dolar katkı payı ve her ek bağımlı için ek olarak 15.000 Dolar işlem ücreti, herkes için vatandaşlığı garanti eder. Ayrıca, bir aile üyesi yıllık olarak sadece eğitim bursundan faydalanma hakkına sahip olur.

Bu program kapsamında, siz ve eşiniz için 7.500 Dolar, 12-17 yaş arası bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 2.000 Dolar ve 18 yaş ve üzeri bakmakla yükümlü olduğunuz kişi başına 4.000 Dolar durum tespiti ücreti ödemeniz gerekir.

Kimler Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Alabilir?

Yatırımcı

 • Öncelikle 18 yaşından büyük olmak
 • Sonra, temiz bir sabıka kaydınız olsun
 • Ayrıca, bir sağlık değerlendirmesinden geçin

 • İlk olarak, en az 18 yaşında olmak
 • Ayrıca, sabıka kaydı olmayan
 • Ayrıca, bir sağlık değerlendirmesi yapın

Çocuklar ve 30 Yaş Altı Üvey Çocuklar

 • Finansal açıdan tamamen yatırımcıya bağımlı

Zihinsel ve Fiziksel Dezavantajlı Çocuklar ve Her Yaştaki Üvey Çocuklar

 • Finansal açıdan tamamen yatırımcıya bağımlı

Ebeveynler, Büyükanne ve Büyükbabalar, Kayınvalide ve Büyükbabalar

 • İlk olarak, 55 yaş üstü
 • Ayrıca, mali açıdan tamamen yatırımcıya bağımlı

Kardeşler, Kayınbiraderler ve Kayınbiraderler

 • Bekar

Gelecekteki Eş

 • Ya yatırımcının
 • Ya da bakmakla yükümlü olunan bir çocuğun

Migrathon ile Yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Programı

Hayalinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşmak için doğru yerdesiniz. Sunduğumuz yatırımla Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı programıyla ikinci bir vatandaşlık ve pasaport elde edebilirsiniz. Antigua ve Barbuda vatandaşlığı size ve ailenize toplam 150’den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanı sağlar.

error: Content is protected !!