Migrathon Göçmenlik Bürosu

Yatırımla Cayman Adaları Oturma İzni

Cayman Adaları RBI, vergi açısından verimli ikamet imkanı sunmanın yanı sıra, vatandaşlığa kabul ve nihai vatandaşlığa giden bir yol sağlar.

Cayman Adaları İkametgahı size çekici bir ülkede yaşama fırsatı sunar. Düşük suç oranıyla birlikte modern altyapısıyla dikkat çeker.

Cayman Adaları’nda mükemmel sağlık ve eğitim imkanları bulunmaktadır. Ayrıca, iş dünyasına yönelik bir ortamın olması, burayı yaşamak için canlı bir yer haline getirir.

250

Başvuru Sahipleri Her Yıl Başvurabilir

1.200.000 ABD DOLARI

Yatırım Tutarı

4-6

Ay Süren İşlem Süresi

Cayman Adaları’nda Yatırım Yoluyla İkamet Etmenin Faydaları

Vergi Avantajlarından Yararlanın

Cayman Adaları’nda ikamet ettiğinizde, bölgenin vergiden muaf yargı yetkisinden yararlanacaksınız. Emlak veya gelir vergisi yoktur. Kurumlar vergisi ya da sermaye kazancı vergisi de yoktur. Miras veya satış vergilerinden de sorumlu değilsiniz.

Kısa İşlem Süresini Deneyimleyin

Başvuru süreci başından sonuna kadar dört ila altı ay kadar kısa bir süre alabilmektedir.

Aile Üyelerini Dahil Edin

Cayman Adaları ikamet başvurunuzun bir parçası olarak, yakın aile üyelerini dahil etme seçeneği vardır. Ancak, bunların mali açıdan size bağımlı olması gerekir.

Küresel uzmanlarımızdan biriyle konuşun ve yolculuğunuza bugün başlayın

Program Gereklilikleri

Cayman Adaları yatırım yoluyla ikamet programına hak kazanmak için, aşağıdaki yatırım seçeneklerinden birini yerine getirmeniz ve diğer gereksinimleri karşılamanız gerekir

SEÇENEK 1. DOĞRUDAN YATIRIM SERTİFİKASI ALIN

Cayman Adaları’ndaki istihdam yaratan bir işletmeye veya işletmelere 1,2 milyon ABD doları yatırım yaparak Bağımsız Kişiler için Doğrudan Yatırım Sertifikası alabilirsiniz. Bu sertifika, Adalarda yaşamanıza ve yatırım yaptığınız şirket veya şirketler için çalışmanıza olanak tanır.

Eşiniz ve bakmakla yükümlü olduğunuz çocuklarınız da kendilerine eşdeğer ikamet hakkı sağlayan Doğrudan Yatırım Sahibinin Bakmakla Yükümlü Olduğu Kişi Sertifikası alacaklardır. Başvuru ücreti 1.200 ABD Dolarıdır. Sertifikayı düzenlediklerinde 24.300 ABD doları ve bakmakla yükümlü olduğunuz her kişi için 1.200 ABD doları daha ödersiniz.

SEÇENEK 2. ÖNEMLİ TİCARİ VARLIK İKAMET BELGESİ ALIN

Onaylı bir işletme kategorisinde en az %10 hisseye sahipseniz veya böyle bir işletmede üst düzey yönetici olarak çalışıyorsanız, Önemli Ticari Varlık İkamet Belgesi almaya hak kazanırsınız.

Örneğin, onaylanmış iş kategorileri arasında esir sigorta, finansal ticaret ve yatırım bankacılığı şirketleri yer almaktadır. 25 yıllık bir İkamet Belgesi alacaksınız. Düzenlendiğinde, 6.000 ABD Doları hibe ücreti ödersiniz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin her biri de ek olarak 1.200 ABD Doları ücrete tabidir.

SEÇENEK 3. BAĞIMSIZ GELİRİ OLAN KİŞİLER İÇİN İKAMET BELGESİ ALIN

Grand Cayman’da yaşamak istiyorsanız, Cayman Adaları dışında yılda en az 150.000 ABD Doları kazandığınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Ayrıca, 1,2 milyon ABD Doları tutarında yerel yatırım yapmanız gerekmektedir (bunun 600.000 ABD Doları gelişmiş gayrimenkule olmalıdır). Geriye kalan 600.000 ABD Dolarının aktif olarak bir şirkete veya mülke yatırılması gerekmektedir. Ancak Little Cayman veya Cayman Brac’ta ikamet etmek için, Cayman Adaları dışında yılda en az 90.000 ABD Doları kazandığınızı kanıtlamanız gerekmektedir.

Buna ek olarak, yerel olarak en az 600.000 ABD Doları yatırım yapmanız gerekecek ve bunun en az 300.000 ABD Doları gelişmiş konut gayrimenkulüne olmalıdır. Nerede yaşarsanız yaşayın, Göçmenlik Dairesi size İkamet Belgesi verdiğinde bir kereye mahsus 24.3000 ABD Doları ücret ödenecektir. Ayrıca, bakmakla yükümlü olunan kişiler 1.200 ABD Doları tutarında bir ücrete tabidir. Yaklaşık 6.000 ABD Doları tutarında yasal masraf söz konusudur.

SEÇENEK 4. BAĞIMSIZ GEÇİM KAYNAKLARI OLAN KİŞİLER İÇİN DAİMİ İKAMET BELGESİ ALIN

Bu seçeneğin bir son kullanma tarihi yoktur ve Britanya Denizaşırı Toprakları Vatandaşı (BOTC) olarak kabul edilmenizi sağlar. Cayman Adaları’nda beş yıl yaşadıktan sonra bir BOTC pasaportu almaya da hak kazanırsınız. BOTC Vatandaşı olarak beş yıl geçirdikten sonra Caymanlı olmak için başvurabilirsiniz.

Gelişmiş bir gayrimenkule en az 2,4 milyon ABD doları yatırım yapmanız ve kendinizin ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin geçimini sağlamak için yeterli mali kaynağa sahip olmanız gerekmektedir. Başvuru ücreti 600 ABD Doları olup, düzenlendiğinde 120.000 ABD Doları ve bakmakla yükümlü olunan kişi başına 1.200 ABD Doları daha ödenmesi gerekmektedir.

Cayman Adaları İkametgahını Kimler Alabilir

Yatırımcı

  • İlk olarak, 18 yaşından büyük
  • İkincisi, sabıka kaydı yok
  • Daha sonra, gelirin yasallığını teyit edebilir.
  • Son olarak, ciddi bir hastalık yok

  • İlk olarak, 18 yaş üstü
  • İkincisi, ciddi bir hastalık yok
  • Son olarak, sabıka kaydı yok

Çocuklar

  • Ya 18 yaşından küçük
  • Veya bir üniversitede tam zamanlı eğitime kayıtlı

Migrathon Yatırımla Vatandaşlık ve Oturma İzni Programları

Hayalinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşmak için doğru yerdesiniz. Sunduğumuz yatırımla vatandaşlık ve oturma izni programları, dünya genelinde farklı ülkelerde ikinci bir vatandaşlık veya ikamet elde etmenizi sağlar.

error: Content is protected !!