Grenada Vatandaşlığı Migrathon Göçmenlik Bürosu

Yatırımla Grenada Vatandaşlığı

Grenada Vatandaşlığı Programı, hızlı başvuru süresinin yanı sıra daha fazla küresel hareketlilik sağlamaktadır. Bu program, yatırımcılara Grenada vatandaşlığını kazanma ve dolayısıyla Grenada pasaportuna sahip olma fırsatı sunar. Grenada vatandaşlığı, sahiplerine Karayipler’de serbest seyahat avantajı sağlar ve ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’ne E-2 vizesi başvurusunda bulunma hakkı verir. Daha detaylı bilgi için resmi kaynaklara başvurabilirsiniz.

Grenada Vatandaşlığı, sizi kasırga kuşağının hemen dışında yer alan ve yemyeşil tropik ormanlar, göz alıcı şelaleler ve muhteşem kumsalların bulunduğu bir adaya yerleşme fırsatı sunar.

Ayrıca, Grenada vatandaşlığı size ve ailenize 146 ülkeye vizesiz seyahat garantisi sağlar.

148

Vizesiz Ülkeler

$150,000

Yatırım Tutarı

8-11

Ay Süren İşlem Süresi

Grenada’nın Faydaları

Grenada’yı istediğiniz sıklıkta ziyaret edin

Özellikle Grenada Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı, başvuru sahiplerinin yer değiştirmesini veya başvuru için ülkeyi ziyaret etmesini gerektirmemektedir.

Kısa işlemlerle zamanınızı daha etkin bir şekilde kullanın

Başvuruların düzenli olduğu ve gerekli tüm koşulların yerine getirildiği durumlarda, Grenada vatandaşlığınızın 8 ila 11 ay içinde alınmasını bekleyebilirsiniz.

Ailenizi dahil edin

Başvurunuza 30 yaşına kadar olan çocukları ve 55 yaşın üzerindeki ebeveynleri dahil edebilir, böylece aile üyeleri için uygunluk kriterlerini genişletebilirsiniz.

Faydalı vergi avantajlarından istifade edin.

Grenada vatandaşları ayrıca küresel varlıkları için yabancı gelir, servet veya miras vergisi ödemezler.

Küresel uzmanlarımızdan biriyle konuşun ve yolculuğunuza bugün başlayın

Program Gereklilikleri

Yatırımla Grenada Vatandaşlığı Programına başvururken aşağıdaki yatırım seçeneklerinden birini yerine getirmeniz ve diğer gereklilikleri karşılamanız gerekmektedir

SEÇENEK 1. ULUSAL DÖNÜŞÜM FONU’NA (NTF) YATIRIM YAPIN

İlk Yatırım Yoluyla Vatandaşlık seçeneği, ana başvuru sahibi için 150.000 $, siz ve eşiniz için 200.000 $, siz ve en fazla üç kişi için 200.000 $ ve bakmakla yükümlü olduğunuz herhangi bir kişi için 25.000 $ NTF katkısını içerir.

Başvuru başına 1.500 $ başvuru ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca, sizin için 5.000 $, eşiniz için 5.000 $ ve 17 yaş ve üstü bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler için 5.000 $ durum tespiti ücreti bulunmaktadır. Ek olarak, 18 yaşından büyükler için 1.500 $ ve 18 yaşından küçükler için 500 $ ek işlem ücreti bulunmaktadır.

SEÇENEK 2. ONAYLI GAYRİMENKUL PROJELERİNE KATKIDA BULUNUN

Mülkiyet seçeneği kapsamında hak kazanmak için, onaylı bir gayrimenkul projesinde 220.000 dolarlık bir hisse satın almanız veya böyle bir projeye 350.000 dolarlık bir yatırım yapmanız gerekmektedir. Her iki durumda da, gayrimenkulün vatandaşlığınızın verildiği tarihten itibaren en az beş yıl süreyle elde tutulması gerekmektedir.

Hisse satın almanız halinde, dört kişilik bir aile için 50.000 dolar ve bakmakla yükümlü olduğunuz her bir kişi için 25.000 dolar devlet harcı ödemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde, diğer gayrimenkul seçeneği de devlet harçları için aynı miktarı gerektirmektedir.

Ek olarak, kişi başına 1.500 dolar ek başvuru ücretinin yanı sıra 17 yaş ve üzeri herkes için 5.000 dolar durum tespit ücreti ve 18 yaşından büyükler için 1.500 dolar ve 18 yaşından küçükler için 500 dolar işlem ücreti bulunmaktadır.

DİĞER GEREKLİLİKLER VE AVANTAJLAR

Grenada Vatandaşlığı Programı başvuru sahibi olarak yapmanız gerekenler:

Öncelikle, pasaportunuzu her beş yılda bir yenilemeniz gerekmektedir.

Ayrıca, Grenada vatandaşı olmanız size Çin’e erişim sağlar ve ülkede üç yıl ikamet ettikten sonra E2 Yatırımcı Vizesine hak kazanma olasılığı sunar.

Kimler Grenada Vatandaşlığı Alabilir?

Yatırımcı

  • İlk olarak, 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
  • İkinci olarak, altı aydan fazla cezaevinde bulunmamış olmanız gerekmektedir.
  • Üçüncü olarak, çözüm odaklı olmanız beklenmektedir.
  • Son olarak, temiz bir sağlık raporuna sahip olmanız gerekmektedir.

  • Öncelikle, en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir.
  • İkinci olarak, altı ayı aşan bir hapis cezasına çarptırılmamış olmanız gerekmektedir.
  • Son olarak, temiz bir sağlık kaydına sahip olmanız gerekmektedir.

Bağımlı Çocuklar

  • 30 yaşına kadar olanlar da dahil edilebilir.

Bağımlı Ebeveynler

  • 55 yaş üstü

Kardeşler

  • Evli olmayan ve ayrıca çocuksuz olan

Migrathon Yatırımla Vatandaşlık ve Oturma İzni Programları

Hayalinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşmak için doğru yerdesiniz. Sunduğumuz vatandaşlık yoluyla ikamet ve yatırım programları, dünya genelinde farklı ülkelerde ikinci bir vatandaşlık veya ikamet hakkı elde etmenizi sağlar.

error: Content is protected !!