Türk Vatandaşlığı Migrathon Göçmenlik Bürosu

Yatırımla Türk Vatandaşlığı

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı, sadece asgari ikamet süresi olmaksızın 118 ülkeye vizesiz erişim sağlar.

Türkiye, tatil ve iş için popüler bir destinasyondur ve başvuruları dört ay gibi kısa bir sürede işleme koyar. Üstelik, asgari ikamet süresi olmaksızın bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Yatırım yoluyla Türk Vatandaşlığı, size 118 ülkeye vizesiz seyahat etme imkanı sunar. Bu, yeni fırsatlar keşfetmenizi ve küresel ağınızı genişletmenizi sağlar. Ayrıca, uluslararası hareketliliğe giden bir yol açar.

118

Vizesiz Ülkeler

$400,000

Yatırım Tutarı

4-6

Ay Süren İşlem Süresi

Türk Vatandaşlığı Faydaları

Kısa Başvuru Sürecinden Yararlanın

Başarılı başvuru sahipleri Türkiye pasaportlarını dört ila altı ay içinde almayı bekleyebilirler.

Küresel Hareketlilik Kazanın

Türk Vatandaşlığı Amerika’dan Avrupa ve Asya’ya kadar dünya çapında 118 ülkeye vizesiz erişim hakkına sahiptir. Böylece Doğu ile Batı arasındaki köprüyü geçebilirsiniz.

Ailenizi Dahil Edin

Eşinizle birlikte 18 yaşın altındaki çocuklarınızı da bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler olarak başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Minimum Konaklama Süresi Yok Avantajından Yararlanın

Türk Vatandaşlığı başvurunuzun işleme konulması için herhangi bir asgari fiziksel kalış şartı bulunmamaktadır.

Küresel uzmanlarımızdan biriyle konuşun ve yolculuğunuza bugün başlayın

Program Gereklilikleri

Türk Vatandaşlığı Programı’na başvurmak için, başvuru sahiplerinin aşağıdaki yatırım seçeneklerinden birini yerine getirmesi ve diğer şartları karşılaması gerekmektedir

SEÇENEK 1. MÜLK SATIN ALMA

İlk Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı seçeneği, en az 400.000 ABD Doları tutarında gayrimenkul yatırımı yapmanızı gerektirmektedir. Ayrıca, yeni bir mülk için %1-8 KDV öderken, yeniden satış için KDV yoktur.

Damga vergisi %4’tür ve siz, alıcı ve satıcı arasında paylaştırılır (ancak yeniden satış piyasasında %4’ün tamamının maliyetini siz üstlenirsiniz). Ayrıca, %4’lük emlak komisyonunun %2’sini siz ödersiniz, kalan %2’yi ise satıcı karşılar.

Ayrıca, Türk hükümetinin herhangi bir katkı payının bulunmadığını da belirtmek gerekir. Ayrıca, ihmal edilebilir küçük masraflar dışında, durum tespiti ücretleri veya idari ücretler konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

SEÇENEK 2. BANKAYA PARA YATIRMA

Bir Türk banka hesabına en az 500.000 $ veya başka bir döviz cinsinden Türk lirası yatırın.

SEÇENEK 3. BİR TÜRK GAYRİMENKUL VEYA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM FONUNA YATIRIM YAPIN

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yatırım Opsiyonu koşulları belirlemektedir. Bunlar “en az 500.000 ABD Doları veya karşılığı döviz tutarında gayrimenkul yatırım fonu katılma payı veya girişim sermayesi yatırım fonu katılma payının en az üç yıl süreyle satılmaması kaydıyla Sermaye Piyasası Kurulu’nca kayda alınması “dır.

SEÇENEK 4. SABİT SERMAYE YATIRIMI YAPIN

Bu “Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Programı” seçeneği için sabit sermaye yatırımınızın en az 500.000 $ olması gerekmektedir.

SEÇENEK 5. DEVLET TAHVİLİ SATIN ALIN

Bu “Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Programı” seçeneği için yatırımınızın en az 500.000 $ olması gerekmektedir.

SEÇENEK 6. YENİ BİR İŞLE TÜRK VATANDAŞLARINA İŞ YARATIN

Yatırım Yoluyla Türkiye Vatandaşlığına hak kazanmanın bir diğer yolu da yeni bir şirket kurmaktır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kotalarını karşılamak için en az 50 kişiye iş yaratmanız gerekecektir.

DİĞER GEREKLİLİKLER VE AVANTAJLAR

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Programı’ndan yararlanabilmek için yatırımınızı en az üç yıl boyunca elinizde tutmanız gerekmektedir. Ayrıca, vatandaşlığa hak kazanmak için Türkiye’de yaşamak zorunda değilsiniz.

Kimler Türk Vatandaşlığı Alabilir?

Yatırımcı

  • 18 yaşından büyük olmak.
  • Ayrıca, yatırımınızın yasallığını kanıtlayabilmeniz gerekir
  • Ayrıca, sabıka kaydınızın temiz olması ve vatandaşı olduğunuz ülkeden Polis İzin Belgesi ibraz etmeniz gerekmektedir
  • Ayrıca, ciddi bir hastalığınız olmamalıdır

  • İlk olarak, 18 yaşından büyük olmalıdırlar
  • İkinci olarak, sabıka kayıtlarının bulunmaması ve vatandaşı oldukları ülkeden Polis İzin Belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Son olarak, temiz bir sağlık raporu da gereklidir

Çocuklar

  • 18 yaşına kadar

Migrathon Yatırımla Vatandaşlık ve Oturma İzni Programları

Hayalinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşmak için doğru yerdesiniz. Sunduğumuz vatandaşlık yoluyla ikamet ve yatırım programları, dünya genelinde farklı ülkelerde ikinci bir vatandaşlık veya ikamet hakkı elde etmenizi sağlar.

error: Content is protected !!