Dominika Vatandaşlığı Migrathon Göçmenlik Bürosu

Yatırımla Dominika Vatandaşlığı

Dominika Vatandaşlığı, 140’tan fazla ülkede vizesiz veya varışta vize ile seyahat etme imkanından yararlanmaktadır. Yatırım yoluyla vatandaşlık programı 1993 yılında başlamış ve çeşitli başbakanlık dönemlerinde devam etmiştir.

Dominika, Karayipler’in en göz alıcı adalarından biri olup, Dominik Cumhuriyeti ile karıştırılmaması gerekmektedir. Ancak, Dominika vatandaşlığına sahip olmanın tek sebebi, bu etkileyici doğa ortamı değildir.

Elbette, Dominika Vatandaşlığı Programı, basit fiziksel ikamet şartlarına sahiptir ve birçok avantaj sunmaktadır.

144

Vizesiz Ülkeler

$100,000

Yatırım Tutarı

4-5

Ay Süren İşlem Süresi

Dominika Vatandaşlığı Faydaları

Dominika’da kısa sürelerde bulunarak yaşam standartlarının tadını çıkarın.

Dominika’ya Yatırım Yoluyla Vatandaşlık başvuru süreci öncesi, sırası veya sonrasında adada minimum fiziksel varlık gerekmemektedir.

Lüks yaşamı deneyimleyebileceğiniz yüksek standartlara sahip bir ortamda bulunun.

Dominika, Karayipler’deki tüm adalar arasında en düşük suç oranlarından birine sahiptir.

Dünya genelinde seyahat etme özgürlüğü elde edin.

140’tan fazla ülkeye vizesiz giriş veya varışta vize imkanından dünya çapında yararlanın.

Vergi avantajlarından faydalanma imkanı yakalayın.

Eğer 183 günden fazla zaman geçirirseniz, vergi mukimi olarak kabul edilirsiniz ve böylece avantajlı bir Karayipler vergi ikametgahından faydalanabilirsiniz.

Küresel uzmanlarımızdan biriyle konuşun ve yolculuğunuza bugün başlayın

Program Gereklilikleri

Yatırımla Dominika Vatandaşlığı Programına başvurmak için başvuru sahiplerinin aşağıdaki yatırım seçeneklerinden birini ve diğer gerekli şartları yerine getirmesi gerekmektedir

SEÇENEK 1. EKONOMİK ÇEŞİTLENDİRME FONU’NA (EDF) BAĞIŞTA BULUNUN

İlk Yatırım Yoluyla Dominika Vatandaşlığı seçeneği, siz ve eşiniz için 150.000 $’a ek olarak sizin için 100.000 $’lık bir EDF katkısını içermektedir. Ayrıca, siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz üç kişiye kadar 175.000 $, 18 yaşın altındaki herhangi bir ek bakmakla yükümlü olunan kişi için 25.000 $ ve 18 veya daha büyük herhangi bir ek bakmakla yükümlü olunan kişi için 50.000 $ ödemeniz gerekmektedir.

Bu mali hususlara ek olarak, başvuru başına 1.000 $ işlem ücreti ile birlikte sizin için 7.500 $, eşiniz için 4.000 $ ve 16 yaş ve üstü bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler için 4.000 $ durum tespit ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca, 250 $ tutarında ilave Vatandaşlığa Kabul Belgesi ücreti ve kişi başına 1.200 $ tutarında hızlandırılmış pasaport düzenleme ücreti alınmaktadır.

SEÇENEK 2. BİR MÜLK SATIN ALIN

Dominika vatandaşlığına başvurmak için ikinci bir seçenek, hükümet tarafından onaylanmış bir gayrimenkul geliştirmesinde en az 200.000 dolar değerinde bir mülk satın almaktır. Bu gayrimenkul yatırımını en az üç yıl boyunca elinizde tutmanız gerekmektedir. Satın alınan mülk, beş yıl sonra vatandaşlık programı kapsamında yeniden satışa uygun hale gelecektir.

DİĞER GEREKLİLİKLER VE AVANTAJLAR

Dominika Vatandaşlığı Programına katılmak için ilk adım, bir noter, sulh hakimi veya yemin komisyonu önünde Dominika Topluluğuna bağlılık yemini etmektir. Bu yemin etme işlemi gereklidir. Ayrıca, Dominika vatandaşı olmak için Dominika’ya taşınma zorunluluğu yoktur. Ancak, Dominika’da ikamet edenler için kişisel gelir, servet, hediye, miras, yabancı gelir veya sermaye kazancı vergisi bulunmamaktadır.

Kimler Dominika Vatandaşlığı Alabilir?

Yatırımcı

 • 18 yaş ve üzerinde olmak,
 • Temiz bir sabıka kaydına sahip olmak,
 • İyi karakterli ve dürüst olmak,
 • Bulaşıcı hastalıklardan arınmış olmak.

 • En az 18 yaşında olmak,
 • Temiz bir sabıka kaydına sahip olmak,
 • İyi karakterli olmak,
 • Bulaşıcı hastalıklardan arınmış olmak.

18 Yaş Altı Çocuklar

 • Yatırımcının veya eşinin

18-30 Yaş Arası Çocuklar

 • Vatandaşlık için başvuran kişinin, tanınmış bir yüksek öğrenim kurumunda öğrenim görüyor olması ve bu süreci büyük ölçüde yatırımcı veya eşi tarafından destekleniyor olması gereklidir.

Evlenmemiş 25 Yaş Altı Kız Çocuk

 • Yatırımcı ve eşiyle birlikte yaşayan ve ikisinden birine tamamen bağımlı olan biri.

Fiziksel veya Zihinsel Dezavantajlı 18 Yaş Üstü Çocuklar

 • Yatırımcı veya eşi tarafından önemli ölçüde desteklenen biri.

Ebeveynler ve Büyükanne ve Büyükbabalar

 • 65 yaş ve üzerinde olan ve mali açıdan önemli ölçüde yatırımcıya veya eşine bağımlı olan biri.

Migrathon Yatırımla Vatandaşlık ve Oturma İzni Programları

Hayalinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşmak için doğru yerdesiniz. Sunduğumuz vatandaşlık yoluyla ikamet ve yatırım programları, dünya genelinde farklı ülkelerde ikinci bir vatandaşlık veya ikamet hakkı elde etmenizi sağlar.

error: Content is protected !!